Zainspiruj się do rozwoju, zyskaj rozgłos, znajdź usługodawcę...

Najbardziej nieposłuszne rasy psów

Sara Michalska 2020-08-15 0 komentarzy
Najbardziej nieposłuszne rasy psów

Czworonogi można zaadoptować ze schroniska lub wziąć z fundacji, choć niektórzy kupują je w hodowlach. Wybór ras jest naprawdę imponujący, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy przeanalizować swoje potrzeby. Innego bowiem psa powinny wziąć pod swój dach osoby aktywne, a jeszcze innego seniorzy. Część z nich zastanawia się, jakie są najbardziej nieposłuszne rasy psów. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od ich wychowania oraz konsekwencji. Innymi słowy, każdy pies niezależnie od rasy będzie słuchał poleceń, jeśli trafi na odpowiedniego przewodnika.

Oczywiście istnieją psy bardziej i mniej niezależne. Przykładowo rasy myśliwskie nie są tak bardzo nastawione na pracę z człowiekiem, w porównaniu do psów pasterskich. Inne cechy charakteru mają także czworonogi określane mianem kanapowych, takie jak mopsy buldogi francuskie oraz pupile ras uznawanych za stróżujące. Osoby biorące psa po raz pierwszy miewają wątpliwości, dlatego poszukują informacji w sieci. Niestety dość często są one sprzeczne, przestarzałe lub nieprawdziwe, przez co przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Lepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na szkolenie psów we Wrocławiu pod okiem wykwalifikowanej instruktorki prowadzącej kursy w Dog Unifursity. Ukończyła ona kurs Instruktora Szkolenia Psów oraz kurs organizowany przez Centrum Edukacji Kynologicznej ARGOS i stara się uczestniczyć w licznych warsztatach, oraz seminariach. W swojej pracy wykorzystuje jedynie metody pozytywnego wzmacniania i świadczy pomoc właścicielom psów problemowych, przykładowo wziętych ze schroniska. Zwraca uwagę na budowanie relacji między właścicielem a pupilem oraz niewerbalne sygnały wysyłane przez czworonogi.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!