Zainspiruj się do rozwoju, zyskaj rozgłos, znajdź usługodawcę...

Kim jest behawiorysta?

Ewa Borowska 2019-05-15 0 komentarzy
Kim jest behawiorysta?

Czasem zdarza się, że właściciel psa nie radzi sobie z jego wychowaniem. Pies zachowuje się w nieodpowiedni sposób, nie reaguje na komendy. W takich przypadkach warto udać się na konsultację do psiego behawiorysty.

Behawiorysta to osoba, która została przygotowana do pracy z czworonogami, zna ich zachowania i potrafi poprawnie zdiagnozować przyczynę złych nawyków.

Osoby poszukujące profesjonalnego behawiorysty we Wrocławiu mogą udać się do szkoły dla psów Positive Dog. Firma oferuje kompleksową konsultację w zakresie radzenia sobie ze złymi nawykami czworonoga, komunikacji z nim oraz udziela informacji dotyczących zachowania różnych ras.

Warto zaznaczyć, że wizytę u behawiorysty można odbyć jeszcze przed wyborem określonej rasy. Specjalista może pomóc w wyborze rasy odpowiadającej trybowi życia przyszłego właściciela. Jest to bardzo ważne, gdy np. właściciel dużo podróżuje i chce zabierać psa ze sobą albo planuje w niedalekiej przyszłości powiększyć rodzinę.

Spotkanie z behawiorystą odbywa się w domu klienta, trwa około 90 minut i powinni w nim uczestniczyć wszyscy domownicy. W ten sposób specjalista ma możliwość ocenić, czy problem nie leży w relacji psa z jednym z domowników. Poza tym behawiorysta pyta o to, jak wygląda dieta psa, gdzie znajdował się, zanim trafił do obecnych właścicieli oraz w jaki sposób do tej pory właściciele radzili sobie z czworonogiem i jak egzekwowali swoje oczekiwania względem niego. Dobrym pomysłem może być wcześniejsze zapisanie wszystkich tego typu informacji, aby w jak najlepszy sposób naświetlić problem behawioryście.

Konsultacja z profesjonalistą przynosi pozytywne efekty i pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb czworonoga. Warto z niej korzystać regularnie, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu psiego świata.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!