Zainspiruj się do rozwoju, zyskaj rozgłos, znajdź usługodawcę...

Jaki serwis publikuje informacje o bibliotece w Pleszewie?

Kazimierz Jakubowski 2022-10-12 0 komentarzy
Jaki serwis publikuje informacje o bibliotece w Pleszewie?

Choć biblioteki stacjonarne zostały niejako wyparte przez publikacje dostępne online, nadal przyciągają wiernych czytelników swoją atmosferą i niepodrabialnym zapachem zadrukowanych kartek poszczególnych woluminów. Obecnie domeną takich miejsc jest nie tylko wypożyczanie książek. Przykładem może być biblioteka w Pleszewie. Lokal znajduje się w klimatycznym budynku będącym pozostałością po dawnym dworcu kolejowym. Dziś nieruchomość została odrestaurowana, a władze postarały się, by zachowała swoje starodawne piękno. 

Lokalna biblioteka to częsty organizator pogadanek, spotkań literackich czy wieczorów poetyckich. Udział w tych wydarzeniach jest zwykle bezpłatny, dostępny dla każdego mieszkańca Pleszewa lub osób z okolic. Relacje z eventów oraz zapowiedzi nowych imprez są odpowiednio nagłaśniane. Informacje publikuje zawsze lokalny portal ogłaszający się na stronie irenakuczynska.pl.

Kadra zajmująca się obsługą biblioteki dokłada wszelkich starań, by zainteresować odbiorców w każdym wieku. Na bieżąco aktualizuje ofertę książek, polecając czytelnikom zarówno wartościowe nowości, jak i klasyki literatury polskie i zagranicznej. Dużo uwagi poświęca się na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Organizowane są także konkursy czytelnicze oraz quizy wiedzy na temat pozycji książkowych w danej grupie wiekowej. 

Pracownicy biblioteki zapraszają do śledzenia informacji na temat jej działalności w lokalnych mediach oraz do odwiedzenia placówki osobiście, by wybrać ciekawą książkę.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!