Zainspiruj się do rozwoju, zyskaj rozgłos, znajdź usługodawcę...

Jak rozpoznać swoje mocne strony i stać się liderem zespołu?

Zofia Jaworska 2023-11-21 0 komentarzy
Jak rozpoznać swoje mocne strony i stać się liderem zespołu?

Wielu ludzi boi się założyć firmę, a nawet gdy już ją prowadzą, to często coś ich ogranicza, nie wierzą we własne umiejętności. Warto pogodzić się z tym, że nikt nie jest nieomylny i zaakceptować, że człowiek popełnia błędy. To szansa na wyciągnięcie wniosków i rozwinięcie wielu talentów. Ty też możesz być liderem swojego zespołu i stworzyć przyjazne środowisko pracy. W innowacyjnej organizacji najważniejsze jest, aby każdy:

  • czuł się potrzebny,
  • miał możliwość samorozwoju i prawo do popełniania pomyłek,
  • mógł być dociekliwy i zadawać trudne pytania.

Wprowadzając takie zasady w swojej firmie, ma się szansę na zbudowanie prawdziwego dream teamu. Najpierw jednak trzeba poznać swoje mocne strony i nad nimi pracować. Pomocne w tym mogą okazać się  różne techniki, takie jak:

  1. Terapia Gestalt – traktowana jako klucz do swoich pragnień i narzędzie do poznania wszystkich aspektów samoświadomości.
  2. Metoda TROP – skupia się na wzajemnych interakcjach – zarówno w pojedynczych zespołach, jak i w całej organizacji – oraz na tym, jak to wpływa na klienta i poziom wzajemnego zaufania.
  3. Metodyka Instytutu Gallupa – proste narzędzie badawcze, pomaga ono nazwać kilkadziesiąt cech i sprawdzić, jakie są mocne strony osoby, która poddaje się testowi.
  4. Psychologie: pozytywna i systemowa – skupiają się na czynnikach, które prowadzą do samorozwoju i sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji z otoczeniem. Tylko tworząc zgrany zespół z innymi ludźmi – rodzinę, człowiek może czuć się szczęśliwy i w pełni wykorzystać swój potencjał.

Na stronie mocnestronynaturalnie.com można dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wspierać rozwój innowacyjnych firm i organizacji, których struktura opiera się na świadomym i mądrym przywództwie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!