Zainspiruj się do rozwoju, zyskaj rozgłos, znajdź usługodawcę...

Cebulki malwy - dla kogo to dobry wybór?

Nicole Urbańska 2023-05-29 0 komentarzy
Cebulki malwy - dla kogo to dobry wybór?

Coraz więcej osób w Polsce zwraca uwagę na to, by ich ogród był uporządkowany. Nieraz nawet w tym celu zatrudnia się projektanta zieleni, choć oczywiście nie jest to niezbędne, można z powodzeniem samodzielnie stworzyć piękną zieloną enklawę, trzeba tylko pamiętać o pewnych zasadach. Dotyczy to między innymi dopasowania wielkości i ilości roślin do ogrodu. Jeśli chce się mieć feerię barw i prawdziwy festiwal kwiatów, a miejsca jest mało, można postawić na gatunki niezajmujące wiele miejsca, jak na przykład rosnące wysoko, a jednocześnie wąskie lilie czy malwy. Cebulki malwybędą też doskonałym wyborem dla osób chcących mieć ogród urządzony w stylu wiejskim czy rustykalnym - urządzanie zielonych przestrzeni w określonych stylach jest coraz modniejsze w Polsce. Na pewno zaś style te sprawdzą się w polskim klimacie lepiej niż prowansalski czy śródziemnomorski.

Takie wysoko rosnące będą przy tym świetnym elementem kolorowych kompozycji. Wiele osób chce mieć ogród urządzony w stonowany sposób, z niewielką ilością kolorów, zdecydowanie więcej jednak pragnie cieszyć oczy mnóstwem barw. Wysokie malwy przeplatane z niskimi kwiatami, a przy tym różne ich kolory, to znakomity wybór w takich przypadkach.

Dodatkowo rośliny te będą dobrą opcją dla osób niemających wiele czasu na pielęgnację zieleni czy niechcących go poświęcać. Nawet w takich przypadkach nie trzeba rezygnować z posiadania roślin, wystarczy po prostu wybrać do swojego ogrodu mało wymagające gatunki. Ich propozycje można znaleźć na stronie flowers-pl.pl.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!